Srebro i bronza za kovinske karatiste na državnom, Šeki is on the road again

Karatisti Radničkog iz Kovina „doneli“ su dve medalje sa ekipnog Seniorskog prvenstva Srbije koje je u vikendu za nama održano u Čačku.

Muški kata-tim u sastavu : Stefan Šemlal, Strahinja Đordjević i Nikola Caran osvojio je srebrnu medalju. Crno-beli su u borbi za najsjanije odličje poraženi maksimalnim rezultatom 5:0 od niškog Elida. Put u finale izborili su trijumfom istim rezultatom nad kata-timom iz Vršca. Uz srebrnu medalju takmičenje će svakako ostati upamćeno i po povratku Stefana Šemlala (posle puze), kadetskog evropskog šampiona iz 2011. godine u Novom Sadu, u takmičarski tim Radničkog.

U konkurenciji seniorki, kata-tim Radničkog za koji su nastupale: Selena Đordjević, Anđela Krivošić i Anđela Spasojević osvojio je bronzanu medalju. Kovinke su u polufinalu poražene, od, ispostaviće se kasnije, prvaka Srbije ekipe Unsua iz Batajnice rezultatom 5:0, da bi u meču za treće mesto savladale ekipu Agrobanata iz Plandišta, takođe rezultatom 5:0.

Sredinom aprila Radnički očekuje nastup na Kupu Vojvodine, takođe u katama ekipno.