Sedma u nizu „recka“ Omladinca, porazi Partizana i Radničkog

Oba tima kovinske opštine u popularnoj Primeri iliti zvanično Područnoj fudbalskoj ligi Pančeva poražena su u osmom kolu. Prvoplasirani Partizan na domaćem terenu od Portpornja 1:0, dok se lopta više našla u mreži kovinskih crno-belih na gostovanju u Uljmi.

Iako su u dva poslednja kola upisali poraze Gajčani su i dalje lideri u regionu sa 16 bodova, ali je gužva u vrhu Primere trenutno kao onomad pred vratima Lidla (odnosno po srpski – „Linde“), na dan otvaranja, s obzirom da od prvog do sedmog mesta timove razdvaja svega jedna pobeda. Kao i Partizan 16 bodova ima Crvena zvezda iz Pavliša, na 15 su Radnički Kovin, Dolina i Poptporanj, dok Jedinstvo Stević ima 14, a alibunarska Budućnost 13.

U sledećem kolu Radnički dočekuje „čuvara fenjera“ Strelu iz Ivanova, dok Gajčani putuju u Padinu.

U Segundi deliblatsko plavo-beli nastavljaju da udaraju recke u rubrici pobede. Sedma u nizu upisana je u Bavaništu protiv BSK-a. Opštinski derbi rešen je ispostavilo se u 37. minutu kada je Bojan Tajdić savladao golomana domaćih Petra Aranđelovića. Tajdiću je inače ovo bio deveti gol od početka prvenstva.

Plavo-belima su put ka pobedi olakšala i dva crvena kartona koje je glavni sudija Miloš Maksimović iz Starčeva pokazao Slobodanu Aćimoviću u 34. minutu i Veljku Marinkoviću desetak minuta kasnije kako je navedeno u zapisniku „zbog ozbiljnog prekršaja, nakon provokacije igrača Bojana Tajdića, Marinković naseda na provokaciju i šutira iznad zgloba igrača“.

Proleter iz Mramorka uspeo je da isčupa bod iz Barande u duelu protiv favorita Radničkog. Tim trenera Nikolića uspeo je da stigne zaostatak od dva gola, nakon golova koje je postigao Dobrić, prvi posle lošeg ispucavanja golmana Proletera Krgovića, koji je praktično domaćima kreirao šansu za gol, a drugi posle penala koji je skrivio Jekić.

Prednost „svraka“ prepolovio je Ambruš šutem sa 20-ak metara nakon što je „žabica“ odskočila pred golmana Radničkog i završila u mreži. U finišu susreta nakon što je Pavlović oboren u šesnaestercu poravnanje sa 11 metara doneo je Petrić (kako je to svojevremeno komentarisao jedan od gledalaca dok je pomenuti fudbaler igrao za kovinski Radnički – „Bog hoće da oprosti, ali ovaj penal i slobodnjak, kad je po sredini gola, ne prašta!“).

Na tabeli Segunde Omladinac kolo vodi sa 21. bodom, šest više od Glogonja prvog pratioca i sledećeg rivala u gostima. Proleter koji je peti sa 13 bodova (bez boraza 3 pobede i 4 remija) dočekuje BSK koji je u sredu osvojio Opštinski kup pobedom nad Jedinstvom iz Dubovca. Inače, BSK u prvenstvu u poslednjih pet kola ima svega jednu pobedu.

U poslednjem, Metro rangu, opštinskog fudbala na čelo tabele izbio je sefkerinski Tempo pobedom nad ekipom Voja Gačić 2:1. Jedinstvo iz Dubovca poraženo je sa 4:1 u Banatskom Brestovcu, dok je Borac do prvih bodova došao protiv Kolonije pobedom od 1:0 na domaćem terenu. Jedini gol na utakmici postigao je Luka Ahmetović u 16. minutu sa nekih 30-ak metara, a za mnoge će ostati dilema da li je nanišanio gol čete sa Ellanda ili je želeo da centrira (što je svakako manje bitno s obzirom da se lopta našla tamo gde su priželjkivali svi navijački nastrojeni domaćem sastavu).

Peto kolo je ujedno i kraj prvog kruga takmičenja u ovom rangu. U sledećem se ponovlja prvo kolo, samo će domaćini sada biti ekipe koje su gostovale na premijeri. Dakle, sastaju se: Voja Gačić – Kolonija, Borac – Jedinstvo i Budućnost – Tempo.

Tempo je prvi na tabeli sa 10 bodova, Kolonija, Voja Gačić i Budućnost imaju po 9, Jedinstvo 4, a Borac 3.