Rukometaši na plus devet na premijeri

Rukometaši Radničkog otvorili su novu sezonu u Trećoj ligi sever (grupa istok) pobedom. Oni su večeras u Kovinu, subota 21. septembar, savladali ekipu Uniree iz Uzdina 38:29.

Tim trenera Savice Komarice „slomio“ je, ispostavilo se, otpor protivnika u prvih desetak minuta nastavka kada je serijom od 5:1, tri razlike sa poluvremena (21:18), uvećao na sedam viška – 26:19. Odličnu sekvencu u drugom delu imao je povratnik u redove crnmo-belih Srđan Barać koji je „spustio roletnu“ na svoj gol pa je Radnički u 49. minutu došao i do rekordne prednosti – 35:24 – golom Sava Lazovića, inače najefikasnijeg igrača na utakmici sa 10 postignutih golova.

Tri puta manje mrežu vremešnog Pavela Balana tresao je Miloš Stojanović. Kostevski je postigao 4, Marković, Radojković, Stoiljković po 3, Kirćanski 2, koliko i oba Petrovića, a po jedan Radulović i Milić.

Radnički u sledećem kolu gostuje u Sečnju Hercegovini 2 koja je poražena od Jedinstva u Bočaru 24:13.