Pionirke ŽKK Kovina otvaraju protiv Vrbasa Završni (F6) turniru u Srbobranu (petak, 16h)

Košarkašice ŽKK Kovina (selekcija igračica do 15 godina) otvaraju sutra (petak, 16 sati) Završni turnir najboljih ekipa Kvalitetne lige  Vojvodine čiji je domaćin Srbobran (obezbeđen You tube prenos, link će na našoj stranici biti postavljen barem sat vremena pre početka utakmice)

Tim trenera Majde Močnik Đorđević „vizu“ za Srbobran čekirao je kao drugoplasirani tim C-D-E Plej of grupe. Naime, nakon prve grupne faze po dve najbolje ekipe iz pomenutih C, D i E grupa formirali su novu grupu (šest ekipa), gde su odigrale još osam utakmica protiv timova sa kojima nisu bili u startnoj fazi takmičenja (njihovi međusobni rezultati preneti su u ovu rundu).

Plasman na Završni turnir obezbedile su po tri najbolje ekipe iz obe grupe.

Kovinke su, kao što smo napisali, bile druge u grupi, prvi je bio Srem (koji se direktno plasirao u polufinale), a treće mesto pripalo je Proleteru iz Zrenjanina.

U drugoj grupi (A-B) Srbobran, domaćin turnira, je bio prvi, drugi je bio tim Vojvodine, a treći Vrbas.

Prvaci grupa uključuju se u takmičenje u subotu, Srem čeka boljeg iz duela Vojvodina – Proleter, a Srbobran iz utakmice Kovin – Vrbas.

Poraženi se u nedelju bore za treće mesto (16h), a pobednici od 18 za titulu prvaka.

error: Content is protected !!