Pančevački „dužnik“ stiže u Kovin: Radnički – Kris kros (subota, 19h)

Prvog dana februara, posle jednomesečne pauze, nastavlja se prvenstvo Druge srpske lige sever (grupa – Jug A). Prvi protivnik Radničkog biće pančevački Kris kros, a početak utakmice zakazan je za 19 sati u Hali sportova u Kovinu.

„U goste nam dolazi jedna nezgodna i izuzetno borbena ekipa, tim koji se nikada ne predaje. Nadam se da ćemo imati pravi odgovor. Naš kvalitet će doći do izražaja samo ako budemo imali makar isti nivo želje i energije kao i naš protivnik. Mislim da je utakmica u prvom delu sezone bila dovoljna opomena za moje igrače. Verujem u dobar odnos, verujem u kvalitet našeg tima i nadam se pobedi u subotu uveče„, kaže Vladimir Cvetković trener kovinskih crno-belih.

Posle 11. kola Radnički je drugi na tabeli sa skorom od 6 pobeda i 2 poraza, dok je Kris kros peti sa tri pobede i četiri poraza. Žreb parova pravljen je kao da je osam ekipa u grupi, a ne šest, otuda i ova razlika u broju kola i odigranih utakmica.

U prvom delu prvenstva u Pančevu Radnički je pred poslednjih deset minuta vodio 57:47, a na šest sekundi pre kraja tri viška. Međutim, domaći su uspeli da pogode trojku, odvedu utakmicu u dodatnih pet minuta, a potom dođu i do pobede – 78:72.

Inače na tabeli vodi Dinamo iz Pančeva sa skorom 7-1, treći je Virtus (Pančevo) koji ima 4-4, Jedinstvo iz Kačareva je na 3-5, a KK BNS je bez trijumfa.

U ovom kolu na programu je još jedan meč, Dinamo u Pančevu dočekuje KK BNS.