Jesen Segunde u narandžastom – titula zimuje u Zlatarskoj BB

Fudbaleri Proletera iz Mramorka u poslednjem kolu prvog dela prventva Druge Južnobanatske lige (popularne Segunde) savladali su u Banatskom Brestovcu domaću Budućnost 2:0 i tako overili titulu jesenjeg prvaka pred zimsku pauzu. Pitanje pobednika rešeno je u dest minuta drugog poluvremena kada su Milan Ilić (65.) i Stefan Ignjatović (75.) pogađali mrežu protivnika.

Proleter je u osam mečeva zabeležio sedam pobeda (6 u nizu), a jedini poraz doživeo je od prvog pratioca Dolova – na gostovanju 6. septembra (5:3).

„Pobedom u poslednjem kolu u jesenjem delu takmičenja protiv ekipe Buducnosti u Banatskom Brestovcu zauzeli smo prvo mesto, i kako se to u žargonu kaže – osvojili titulu jesenjeg prvaka. Pre svega nas raduje dobra igra našeg tima poslednjh nekoliko kola. U poslednjih 6 šest kola ostvarili smo svih šest pobeda uz samo jedan primljen gol. U ovoj polusezoni smo osvojili i Kup opštine Kovin, tako da nam  sve to daje za pravo da se nadamo još boljem proleću“, kaže Vaso Jekić, predsednik popularnih „narandžastih“ iz Mramorka.

Sastav trenera Nikolića koji je na prvom mestu završio prvi deo sezone izgledao je ovako: Krgović Marinko, Radović Vidoje, Cvetković Branimir,  Sinančević Elvis, Petrov Filip, Petrov Nikola, Bjelić Đoka, Ambruš Željko,  Nistor Stefan,  Jekić Vaso,  Petrić Igor,  Dumić Milan,  Prelić Stefan,  Ignjatović Stefan,  Ilić Milan,  Matović Miljan,  Čolak David,  Milosavljev Marko,  Pajčin Darko i Vulović Bojan.

BSK je na domaćem terenu savladao Mladost iz Vojlovice 4:1 (četvorostruki strelac Ilija Jovanović) i sa 16 bodova se usidrio na poziciji broj tri na tabeli.

Prvu pobedu u sezoni zabeležila je Kolonija koja je na Ellandu u izuzetno zanimljivom susretu savladala Omladinac iz Deliblata rezultatom 3:2. Domaći su na poluvremnu vodili 1:0 golom Milana Birtaševića sa penala, da bi Nemanja Davidović – Runi u 66. minutu duplirao vođstvo efektnim golom iz jedne gužve u šesnaestercu. Omladinac je, potom, u svega četiri minuta vratio rezultatski egal golovima Jovana Velića u 71. i 75. minutu. Ipak, na sreću svih naklonjenih domaćem sastavu to nije bio kraj uzbuđenjima na Ellandu. Do tri boda Kolonija je, ispostavilo se, došla u 85. minutu kada je Danijel Pajčin, posle kornera koji je izveo Birtašević, sačekao loptu na drugoj stativi i neometan je spakovao u mrežu.

Ligaš sa Ellanda je upriličio po završetku susreta i svečanu večeru povodom 40 godina kluba i završetka prvog dela sezone.

Borac iz Pločice je u Dubovcu savladao domaće Jedinstvo 6:2.

Tabela: 1. Proleter 21, 2. Dolovo 18, 3. BSK 16, 4. Mladost 13, 5. Omladinac 12, 6. Budućnost 8, 7. Jedinstvo 7, 8. Borac 7, 9. Kolonija 3 boda.