Favorit iz Kule „zaleđen“ u kovinskom „zamrzivaču“ (Radnički – Hajduk 85:75)

Košarkaši Radničkog savladali su večeras Hajduk iz Kule rezultatom 85:75 u utakmici dvanaestog kola Prve srpske lige – Sever i tako priredili svojim navijačima prijatno iznanađenje. Ono manje prijatno bila je temperatura u Hali sportova, pa su jakne skidali samo oni koji su morali (akteri na terenu), dovoljno hrabrih na tribinama, čini se, nije bilo.

U izuzetno uzbudljivom susretu koji su obeležila dva velika rezultatska preokreta, pitanje pobednika, ispostavilo se, raščivijano je kada je počeo da „curi“ poslednji minut, a Marko Nikolić pogodio sa penala za vođstvo Radničkog od 80:69. Popularni Dobrovoljci ovu prednost počeli su da grade sredinom poslednjeg perioda kada je Jakov Papić pogodio za 64:63 i tako vratio crno-belima mininalan plus i prvo vođstvo posle nešto više od deset minuta (41:40), a onda je na asistenciju Grujevića Nikolić naslonio loptu na tablu i položio je u dno mreže za tri viška. Dva (košgeterski) pomenuta igrača postigla su i narednih sedam poena za Radnički: Papić 4, a Nikolić 3 – trojkom koja je tim trenera Bojana Đurašinova odvela do dvocifrene margine 73:63 i razlike kojom je i završena utakmica, a gost iz Kule uspeo je najviše da se približi na osamdeset sekundi pre kraja kada se spustio na minus šest (75:69).

Radnički je prvo osetnije vođstvo imao posle sedam minuta igre (17:10, poenima Papića 8, Nikolića 5 i Vujkovića 4), da bi gosti serijom 8:0 za dva i po minuta došli do 18:17. Dve trojke za redom Mirića okončale su prvu desotomiutnu deonicu nakon koje je domaći sastav vodio 23:20. Prednost je nastavila da raste i u uvodnim minutima naredne četvrtine, a kada je Grujević pod faulom pogodio koš, a potom i realizovao dodatno bacanje Radnički je prvi put imao dvocifrenu razliku 32:20. Ubrzo nakon ovoga (kada je ubačen 37. poen, a semafor beležio 15 viška na strani tima iz našeg grada) napad crno-belog tima upao je u „ler“ i nešto više od pet minuta bez poena.

Naredna četvrtina bila je za nijansu (napadački) slabija, posle 14 u drugoj, Radnički je u trećoj postigao 12, gosti 25, za vođstvo od 9 poena (58:49). Nov nalet Radničkog pokrenuo je kapiten Jakov Papić koji je ubacio najpre dve trojke, a onda i dvojku pod faulom uz pogođen penal za ukupno minus tri (60:63), da bi Nikola Vujković posle prodora duž bočnu liniju auta pod košem položio za 62:63, a onda su usledili već opisani momenti susreta koji su odveli Radnički do treće pobede u sezoni.

Najefikasniji u crno-belom timu bio je Jakov Papić 41 poen. Nikolić i Mirić imali su po 13, a Vujković i Grujević po 9. U sastavu večeras nije bilo Samardžića, Stajkovića i Rajkovića.

Radnički u sledećem kolu gostuje u Zrenjaninu ekipi Petrovgrada koja ima takođe tri pobede i osam poraza. Večeras je gostovala Sremu i izgubila 74:65.

error: Content is protected !!