Segunda plej-of: Kolonija na „+3“ pred revanš u Kovinu sa Dolovom

Fudbaleri Kolonije napravili su veliki korak ka finalu plej-ofa Druge južnobanatske lige, današnjom (nedelja, 26. maj) pobedom u Dolovu 4:1, nad istoimenim domaćinom.

Četa sa Ellanda imala je posle 25. minuta vođstvo od 2:0. Oba puta u listi strelaca našlo se isto (prez)ime – Vulićević. Asistenti su bili različiti. Prvi posle kornera bio je Nikolica Simijonović.  Vulićević je glavom poslao loptu u mrežu, da bi potom na pas Deliblaćanina (u prazan prostor u visini druge stative) centarfor tima iz našeg grada pogodio suprotan ugao gola Dolovaca.

Treći gol postignut je iz akcije sličnoj onoj koju su Deliblaćanin i Rajić izveli i protiv Mundijala u četvrtfinalu plej-ofa za vođstvo od 3:2. Glavna razlika, ovoga puta, bila je što je Deliblaćanin probio po desnoj, a ne levoj strani, dok je Rajić ponovo bio paker sa peterca.

Kiks odbrane Kolonije domaći su iskoristili da smanje na 1:3, dok je konačan rezultat, jedinim golom u drugom poluvremenu, postigao Deliblaćanin (lobovao golmana).

Ravanš na Ellandu je naredne nedelje (satnica će biti naknadno objavljena).